پیچ خودکار

گروه صنعتی پیچ و مهره نجفی
شماره های تماس:02155369865   /09372118512
تلگرام:09372118512

پیچ خودکار چه نوع پیچ هایی هستند و همچنین چه کاربرد هایی دارند و شکل ظاهری و جنس آن ها چگونه می باشد؟
پیچ های خودکار همان طور که از اسمشان پیداست پیچ هایی هستند دارای ابعادی کوچک که نسبت به سایر پیچ ها کوچک تر هستند و از نظر دنده ها و همچنین شکل ساختاری و نوک آن ها و گل این پیچ ها تفاوت هایی را با سایر پیچ ها دارند.
پیچ های خودکار هم مانند سایر پیچ ها دارای یک گل و یک استوانه ی مارپیچ دنده شده و همچنین یک نوک می باشند که این گل ها و نوک آن ها به شکل های مختلفی در بازار وجود دارد که به اختصار هر کدام را توضیح می دهیم.
گل پیچ های خودکار به چند شکل وجود دارد که نوع گل گرد و گل سرتخت و گل سر عدسی از معروف ترین و پر مصرف ترین نوع این گل های پیچ های خودکار می باشد که هر کدام از آن ها در جای خود کاربرد های فراوانی دارند. گل پیچ های خودکار از لحاظ نوع پیچ گوشتی هم دارای انواع دوسو و دوسوچهارسو و چهار سو هستند که امروزه از نوع دوسوچهارسو ی آن بیشتر استفاده می شود .
پیچ های خودکار دارای دنده های تیز و برنده ای هستند و فاصله ی دنده های آن ها نسبت به پیچ های معمولی بیشتر است که همین امر سبب می شود تا پیچ با هر گردش فاصله ی بیشتری را طی کند و زود تر بسته شود.
اما یکی دیگر از قسمت های پیچ های خودکار که مهم ترین قسمت آن هم می باشد نوک این پیچ ها می باشد که به دو صورت نوک تیز bz و نوک سرمته ای می باشد .
این پیچ ها به صورت خودرنگ و گالوانیزه مورد استفاده قرار می گیرند و در اکثر صنایع خرد و کلان مورد استفاده قرار می گیرند.
گروه صنعتی پیچ و مهره نجفی
02155369865
09372118512گروه صنعتی نجفی

پیچ ام دی اف(mdf)

گروه صنعتی پیچ و مهره نجفی
شماره های تماس:02155369865_09372118512
تلگرام:09372118512
پیچ mdf چه نوع پیچ هایی هستند و چه شکل و ظاهری دارند و تفاوت آن ها پیچ خودکار در چیست و چه کاربرد هایی دارند؟
پیچ های mdf همان طور که از اسمشان پیداست پیچ هایی هستند که در صنایع چوبی مورد استفاده قرار می گیرند ,این پیچ ها در ساخت انواع کابینت ها و هنچنین نصب آن ها و در اکثر صنایع چوبی از قبیل در و پنجره سازی و سایر صنایع وابسته کاربرد های مختلفی دارند و مورد استفاده قرار می گیرند.
ساختار و شکل ظاهری پیچ های mdf
پیچ های mdf پیچ هایی هستند که شکل ظاهری آن ها تقریبا مانند پیچ های خودکار می باشد با این تفاوت که در پیچ های خودکار فاصله ی بین دنده ها کم است ولی در پیچ های mdf فاصله ی بین دنده ها خیلی بیشتر است و همین امر سبب می شود تا هنگام بستن پیچ در جای مورد نظر با کمترین گردش پیچ ,پیچ تا آخر در جای خود بسته شود,دیگر تفاوت بین پیچ های خودکار و پیچ های mdf در گل این پیچ ها می باشد که در پیچ خودکار گل ها به شکل های دو سو و چهار سو و دو سو چهار سو می باشند ولی در پیچ های mdf گل پیچ ها فقط به صورت چهار سو می باشد و فقط هم به صورت سرتخت می باشند و به صورت گل گرد وجود ندارد.
اما یک ویژگی اساسی پیچ های mdf در نوک این پیچ ها می باشد که نوک این پیچ ها به صورت نوک تیز می باشد ,نه مانند پیچ های خودکار که فقط تیز هستند بلکه این پیچ ها دارای نوک بسیار تیزی هستند به گونه ای که اگر دقت نشود ممکن است باعث آسیب زدگی شوند.
عموما پیچ های mdf پیچ هایی هستند به رنگ مشکی و اگر نیاز باشد می توان این پیچ ها را گالوانیزه کرد.
02155369865_09372118512

مهره استیل

گروه صنعتی پیچ و مهره نجفی
شماره های تماس:02155369865_09372118512
تلگرام:09372118512
مهره استیل
مهره های استیل چه نوع مهره هایی هستند؟فرق اساسی این مهره ها با مهره ی معمولی چیست؟انواع آن ها چه نوع مهره هایی می باشد؟ اساسا مهره های استیل مهره هایی می باشند که از آلیاژ استیل تولید شده باشند.
شکل ظاهری و فرم این مهره ها همانند مهره های معمولی می باشد و تقریبا هیچ فرقی بین آن ها وجود ندارد و فقط اختلاف در جنس این مهره ها می باشد که استیل هستند و دارای کربن فراوان در آلیاژ خود هستند و به همین دلیل دارای استحکام و مقاومت بالایی نسبت به مهره های معمولی هستند.
همان طور که گفتیم تمام پیچ و مهره هایی که در بازار موجود می باشد ,نوع استیل آن ها نیز وجود دارد و مورد استفاده قرار می گیرد.
مهره های استیل در انواع مهره های شش گوش معمولی ,مهره های چهار گوش و همچنین مهره های واشردار و مهره های کاسه نمدی و انواع مهره های قفلی و مهره های چاکدار و مهره های ارتفاع بلند تولید می شوند که هر کدام از این مهره ها در سایز های مختلف و متنوع و در ابعاد مختلفی تولید می شوند.
مهره های استیل علاوه بر انواع مختلفی که دارند در دنده های مختلفی نیز تولید می شوند که این دنده ها از قبیل دنده های میلیمتر معمولی و دنده های اینچی و دنده های ریز و درشت تولید می شوند که هر کدام از آن ها کاربرد های خاص و متنوعی در صنایع مختلف دارند.
مهره های استیل به دلیل نوع جنس و آلیاژی که دارند در برابر آب و رطوبت دارای مقاومت بالایی هستند و زنگ زده و پوسیده نمی شوند,به همین دلیل از این مهره ها در صنایع خاصی استفاده می شود.
مهره های استیل در گرید های 304 و 316 که دو گرید اصلی مهره های استیل می باشد تولید می شوند.
02155369865_09372118512

مهره شش گوش DIN 555

مهره شش گوش

پیچ شش گوش استیل

پیچ های استیل به چه نوع پیچ هایی گفته می شود؟ پیچ های شش گوش استیل چه کاربرد و ویژگی هایی دارند و انواع آن ها چگونه تقسیم بندی می شوند و چه مصارفی دارند؟
همان طور که مشخص است تفاوت اصلی بین پیچ های استیل با پیچ و مهره های معمولی در جنس این پیچ ها می باشد و گرید آن ها و آلیاژی که در آن ها استفاده شده است می باشد,جنس این پیچ ها بسیار پر کربن است بنابراین این پیچ ها دارای استحکام و مقاومت بالایی هستند.
پیچ های شش گوش استیل از نظر شکل ظاهری و فرم پیچ همانند پیچ های شش گوش آهنی و خشکه می باشند ولی جنس آن ها متفاوت است و از آلیاژ استیل تشکیل شده است.
پیچ های شش گوش استیل مانند سایر اقلام پیچ و مهره ای استیل در گرید های مختلفی وجود دارند که این گرید ها از قبیل گرید های استیل 304 و 316 می باشند که هر کدام کاربرد های ویژه ای در صنایع مختلف دارند.
پیچ های شش گوش استیل همان طور که از اسمشان پیداست دارای گل های شش گوش می باشند که توسط آچار باز و بسته می شوند,این پیچ ها علاوه بر این دارای یک استوانه ی مارپیچ می باشند که به صورت دنده های مختلفی دنده کاری می شوند,دنده کاری این پیچ ها به صورت دنده معمولی میلیمتر و دنده اینچی و دنده های ریز و درشت تولید می شوند که هر کدام مهره های متفاوتی دارند و در صنایع مختلفی کاربرد دارند.
پیچ های شش گوش استیل به دو صورت نیم دنده و تمام دنده تولید می شوند که معمولا نوع تمام دنده ی آن بیشتر مورد مصرف قرار می گیرد و نوع نیم دنده ی آن نیز در جاهایی که نیازی به دنده های زیاد نیست استفاده می شود.
پیچ های استیل ,پیچ های وارداتی می باشند و بیشتر از کشور های تایوان و چین وارد می شوند.
این پیچ ها بیشتر در مصارفی استفاده می شوند که نقاط حساسی هستند چون این این پیچ ها به دلیل جنسی که دارند پوسیده و زنگ زده نمی شوند.
گروه صنعتی پیچ و مهره نجفی_شماره تماس:02155369865_09372118512

نجفی

شش گوش استیل گروه صنعتی نجفی

پیچ آلن استیل

پیچ های آلن به چه نوع پیچ هایی اطلاق می شود,این پیچ ها از لحاظ شکل ظاهری و ساختار چه کاربرد هایی دارند و از همه مهم تر نوع استیل آن چه کاربرد هایی دارد؟ پیچ های آلن استیل هم مانند پیچ های معمولی استیل می باشد با این تفاوت که آن ها از جنس خشکه تولید می شوند ولی این پیچ ها از جنس استیل می باشد.
پیچ های آلن استیل در مدل های مختلف و گوناگونی تولید می شوند که هر کدام از آن ها در کاربرد هایی خاص و در جاهای مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد این پیچ های آلنی از قبیل پیچ های آلن سر گرد و پیچ های آلن مغزی و پیچ آلن سرستاره ای و آلن سرتخت می باشد که کاربرد های فراوانی دارند.
پیچ های آلنی مانند سایر پیچ های معمولی به صورت استوانه ای یا همان میلیمتر دنده می شوند.
پیچ های آلن استیل در گرید های مختلفی از قبیل 316 و 304 تولید و مورد استفاده قرار می گیرند.
یکی از مزیت هایی که پیچ های آلن استیل نسبت به پیچ های آلن معمولی دارند نوع مفتول و جنس آن ها می باشد که هم دارای کیفیت و استحکام بالاتری هستند و هم دارای شکل ظاهری زیباتری هستند و به دلیل جنسی که دارند در برابر رطوبت هوا و آب مقاوم هستند و پوسیده و زنگ زده نمی شوند.
در بین پیچ های آلنی استیل نوع پیچ سرگرد آن از بقیه پر مصرف تر و پر کاربرد تر می باشد و البته نوع دیگر این پیچ ها نیز در جای خود مورد استفاده قرار می گیرند.
تمام پیچ های آلنی در هر شکل و یا در هر سایزی که باشند توسط آچار های مخصوص که به آچار آلن معروف هستند باز و بسته می شوند.
گروه صنعتی پیچ و مهره نجفی _شماره های تماس:02155369865
09372118512

پیچ خودکار استیل

پیچ های خودکار به چه نوع پیچ هایی اطلاق می شود و همچنین این پیچ ها چه کاربرد هایی دارند و نوع استیل این پیچ ها چه ویژگی های خاصی دارند و کاربرد آن ها چیست؟ همان طور که اکثر مردم با این پیچ ها آشنایی دارند ,این پیچ ها معمولا پیچ های ریز هستند که به این نام معروف شده اند.
پیچ های خودکار استیل همانند پیچ های خودکار معمولی می باشد و در شکل ظاهری این پیچ ها با نوع معمولی آن تفاوتی وجود ندارد و فقط در نوع جنس و گرید این پیچ ها فرق وجود دارد.
پیچ های خودکار به صورت خودکار دنده می شوند و نوع دنده های آن ها به پیچ های معمولی متفاوت است, دنده های پیچ های خودکار چه نوع استیل و چه نوع معمولی آن به گونه ای طراحی شده است که فاصله ی دنده ها کمی از نوع دنده معمولی بیشتر است و همچنین دنده های این پیچ ها به صورت تیز می باشد یعنی لبه ی تیز تری دارند. پیچ های خودکار استیل در گرید های استیل 304 و استیل 316 تولید می شوند که هر کدام از آن ها کاربرد های خاص و متنوعی در صنایع دارند.
پیچ های خودکار استیل هم مانند پیچ های خودکار معمولی دارای نوک پیچ های متفاوتی هستند ,یعنی به شکل های نوک معمولی bz و نوک تیز و نوک مته ای که هر کدام از این نوع دنده ها در جای خود کاربرد هایی را دارند.
پیچ های خودکار استیل به شکل های مختلفی در بازار وجود دارد از قبیل پیچ های خودکار استیل واشردار و سایر نوع ها…
پیچ های خودکار به صورت های گل معمولی و گرد و گل سرتخت تولید می شوند که این گل ها به شکل های دو سو و چهارسو و همچنین دوسو چهارسو تولید و استفاده می شوند.
گروه صنعتی پیچ و مهره نجفی_شماره های تماس:02155369865_09372118512_09100929572

تولید پیچ و مهره

پیچ و مهره ها چه نوع ابزار هایی هستند و چه کاربرد هایی دارند و در چه صنایعی مصرف می شوند؟نحوه ی تولید پیچ و مهره ها چگونه می باشد؟ پیچ و مهره ها از پر مصرف ترین و پر کاربرد ترین نوع ابزار آلات می باشند و نحوه ی تولید آن ها نیز متفاوت است و با هم فرق دارند.
پیچ ها در جنس ها و در ابعاد و شکل های مختلفی تولید می شوند که هر کدام در جای خود مصارف خاص و ویژه ای دارند. از انواع پیچ ها می توان به پیچ های آهنی و پیچ های خشکه و پیچ های استیل اشاره کرد که در بین این ها نوع پیچ آهنی از بقیه پر مصرف تر و پر کاربرد تر می باشد و دارای قیمت مناسب تری هم می باشد,ولی جنس پیچ خشکه دارای استحکام بالاتر و قیمت نسبتا بالاتری نیز هستند و بهترین نوع آن ها که در مصارف خاص استفاده می شود پیچ های استیل می باشند.
نحوه ی تولید پیچ ها در جنس های مختلف تقریبا مشابه هم می باشند . در تولید انواع پیچ ها ابتدا بعد از کشش کردن مفتول و انتخاب سایز مورد نظر در دستگاه های مخصوص قالب گیری شده و در انتها قسمت استوانه ای آن دنده می شود و به صورت معمولی و گالوانیزه استفاده می شود.
انواع پیچ ها را در دنده های مختلف از قبیل دنده میلیمتر معمولی و دنده درشت و دنده ریز تولید می شوند که هر کدام کاربرد هایی در صنایع مختلف دارند.
نحوه ی تولید مهره ها نیز بدین گونه می باشد که مفتول شش پر یا چهار پر را کشش کرده و سپس بعد از خرد کردن در ابعاد دلخواه و سوراخ کردن آن دنده کاری شده و مورد استفاده قرار می گیرد.
گروه صنعتی پیچ و مهره نجفی_شماره تماس:02155369865_09372118512

سیم بکسل

سیم بکسل چیست؟این کالا چه کاربرد هایی در صنعت دارند و در چه مواردی مورد استفاده قرار می گیرد؟ یکی دیگر از ملزومات صنایع ابزار و یراق که در عین کاربرد های فراوان دارای مصرف زیادی هم هستند سیم بکسل ها می باشند. سیم بکسل ها همان طور که از اسمشان پیداست سیم هایی هستند که دارای استحکام و مقاومت بالایی هستند و برای جابجایی اجرام سبک و سنگین از این سیم ها استفاده می شود و بسته به نوع بار و وزن آن باید سیم بکسل مورد را انتخاب کرد زیرا هر سیم بکسل توانایی تحمل بار مشخصی را دارند.
سیم بکسل ها انواع و اقسام مختلفی دارند که هم از لحاظ جنس آن ها و هم از لحاظ نوع سیم پیچی آن ها دارای تفاوت های خاصی هستند و هر کدام از آن ها در جای کاربرد های خاص و فراوانی دارند.
سیم بکسل ها از رشته های فلزی بسیار نازک تشکیل شده اند که تجمع آن ها در کنار هم یک بافت را به وجود می آورند و این بافت ها در کنار هم تشکیل یک رشته سیم بکسل را می دهند.
سیم بکسل ها را از جنس های آهنی و فولادی و به شکل های ریز بافت و درشت و همچنین به صورت سیم های نطاب و سیم های کنفی تولید می شوند که هر کدام از آن ها ویژگی های متفاوتی دارند و همچنین میزان تحمل بار هر یک از این سیم ها با هم فرق می کند و بار های مختلفی را جابجا می کنند.
نوعی دیگر از سیم بکسل ها وجود دارد که به آن ها پوست ماری می گویند و دارای کیفیت بالایی هستند.
سیم بکسل ها را علاوه بر شکل معمولی به شکل روکش دار هم تولید می شود که در این نوع یک لایه ی تفلونی دور سیم پیچیده و سیم را قوی تر می کند.
سیم بکسل ها را به دو صورت معمولی و گالوانیزه مصرف می کنند.
گروه صنعتی پیچ و مهره نجفی_شماره تماس:02155369865_09372118512_09100929572