پیچ رولبولت

رولبولت ها چه نوع پیچ هایی هستند و به شکل هایی تولید می شوند و چه کاربرد هایی در صتایع مختلف دارند؟
پیچ های رولبولت هم نوعی از انواع نوع های پیچ ها می باشند که این پیچ ها از لحاظ شکل ظاهری و کاربرد ها تفاوت هایی را با سایر پیچ ها دارند,پیچ های رولبولت از چند تکه ی مجزا و جدا از هم تشکیل شده اند که سوار شدن آن ها در هم پیچ رولبولت را به وجود می آورند.
پیچ رولبولت از یک پیچ تشکیل شده است که به صورت معمولی دنده می شوند و سر گل این ها آچاری نیست و به صورت سر پخ می باشد,از دیگر اجزای تشکیل دهنده ی پیچ رولبولت یک مهره می باشد که بنابر سایز پیچ انتخاب می شود یک واشر فنری و یک واشر تخت در آن تعبیه می شود. علاوه بر این ها در پیچ رولبولت یک استوانه ی توخالی وجود دارد که پیچ در آن قرار می گیرد و باعث استحکام پیچ رولبولت می شود.
پیچ های رولبولت در شکل های مختلفی تولید می شوند که هر کدام کاربرد های خاص و متفاوتی در صنایع مختلف دارند.
از انواع پیچ های رولبولت می توان به پیچ های رولبولت استوانه ای معمولی و پیچ رولبولت قلاب دار و مدل های مختلف دیگر اشاره کرد.
کاربرد اصلی پیچ های رولبولت در صنایع ساختمان سازی و صنایع سد سازی و پل سازی می باشد که این پیچ ها در بتن فرو می روند و قابلیت اتصال سایر قطعات به هم و جوشکاری آسان را فراهم می کنند.
علاوه بر این ها رولبولت قلاب دار در سقف ها فرو می رود و امکان آویزان کردن انواع قطعات با وزن های مختلف را فراهم می کند.
گروه صنعتی پیچ و مهره نجفی_شماره های تماس:02155369863_09372118512
تلگرام:09372118512

یوبولت

یوبولت ها چه نوع پیچ هایی هستند و به چه شکل هایی تولید می شوند و چه کاربرد هایی در صنایع مختلف دارند؟ پیچ های یوبولت همان طور که از اسمشان پیداست پیچ هایی هستند به شکل حرف یو انگلیسی و قابل ذکر است که علاوه بر آن به شکل های L و شکل های دیگر تولید می شوند که هر کدام کاربرد های خاص و فراوانی در صنایع مختلف دارند.
نحوه ی تولید پیچ های یوبولت بدین گونه می باشد که ابتدا مفتول پیچ و مهره ای مد نظر را کشش کرده و در سایز مورد نظر به وجود می آوریم و سپس توسط دستگاه های مخصوص برش و دستگاه های خم کاری و حلال دهی پیچ را در شکل های مختلفی به و جود می آوریم و در انتها قسمت هایی را که نیاز به رزوه دارد را توسط دستگاه های دنده زنی دنده کاری می شوند و به صورت خود رنگ و گالوانیزه آماده ی مصرف می شوند.
پیچ های یوبولت در جنس ها و گرید های مختلفی تولید می شوند که هر کدام از آن ها کاربرد های فراوانی در صنایع مختلف دارند,این جنس ها از قبیل جنس های آهنی و فولادی یا همان خشکه و جنس استیل در گرید 304 و 316 می باشند که هر کدام در جای خود مصرف می شوند.
از بین جنس های مختلف پیچ های یوبولت جنس آهنی آن نسبت به بقیه مصرف بیشتری دارد .
پیچ های یوبولت را به دلیل این که بیشتر در جاهایی استفاده می شوند که در معرض آب و هوا هستند آن ها را برای جلوگیری از پوسیدگی و زنگ زدگی به صورت گالوانیزه ی سرد و گرم و داکرومات استفاده می کنند.
پیچ های یوبولت را در اکثر صنایع مثل صنایع راه سازی و بستن هر قطعه ای در جاهای مختلف مورد استفاده قرار میگیرد.
گروه صنعتی پیچ و مهره نجفی_شماره تماس:02155369865_09372118512
تلگرام:09372118512

پیچ آلن مغزی

پیچ های آلن مغزی به چه نوع پیچ هایی گفته می شوند و چه کاربرد هایی دارند و همچنین شکل ظاهری آن ها چگونه است و در چه صنایعی کاربرد دارند؟ پیچ های آلن مغزی همان طور که از اسمشان پیداست پیچ هایی هستند از زیر گروه های پیچ های آلنی که دارای شکل ظاهری متفاوتی با سایر پیچ های آلنی دارند.
پیچ های آلن مغزی پیچ هایی هستند که در آن ها گل وجود ندارد و در قسمتی که باید گل پیچ تعبیه می شد یک تو رفتگی وجود دارد که در این تو رفتگی آچار آلن مخصوص قرار می گیرد و پیچ را باز و بسته می کند.
پیچ های آلن مغزی پیچ هایی هستند که از جنس های آهنی و خشکه تولید می شوند ولی نوع خشکه ی آن دارای مصارف بیشتری است و بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.
پیچ های آلن مغزی همان طور که در شکلشان در پایین مطالب دیده می شود در بعضی از آن ها دارای نوک تیز هستند و در بعضی دارای نوک صاف و معمولی هستند.
پیچ های آلن مغزی همان طور که در اسمشان پیداست پیچ هایی مغزی هستند یعنی در داخل قطعه ی مورد نظر و در داخل کار از این پیچ ها استفاده می شود, به طوری که وقتی این پیچ ها در جای خود بسته می شوند به آسانی و بدون دقت و باز کردن قطعه قابل رویت و مشاهده نیستند.
پیچ های آلن مغزی در اکثر از جمله صنایع تولید شیر آلات بهداشتی ,نصب انواع نرده ها به خصوص نرده های استیل که در داخل آن ها استفاده می شود مورد استفاده قرار می گیرند.
این پیچ ها را علاوه بر رنگ سیاه معمولی خود به صورت گالوانیزه هم استفاده می کنند.
گروه صنعتی پیچ و مهره نجفی_شماره تماس:02155369865
09372118512
بورس انواع پیچ های آلن مغزیآلن

پیچ خشکه

پیچ ها خشکه چه مدل پیچ هایی هستند و از لحاظ کیفیت و جنس چه فرق هایی با پیچ های آهنی دارند؟پیچ های خشکه ,پیچ هایی هستند که از لحاظ شکل ظاهری مانند سایر پیچ ها می باشند یعنی همانند پیچ های آهنی هستند .چیزی که پیچ های آهنی را با پیچ های خشکه متمایز می کند نوع جنس آن ها می باشد ,پیچ های خشکه از مفتول های پیچ و مهره ای بسیار قوی تر ساخته می شوند و جنس این مفتول ها از فولاد قوی آلیاژ شده است.
پیچ های خشکه را از مفتول های mo40 , ck45 تولید می کنند که این مفتول ها دارای استحکام و مقاومت بالایی در برابر فشار می باشند. پیچ های خشکه پیچ هایی هستند پر کربن که همین وجود کربن در این پیچ ها باغث سختی و استحکام این پیچ ها شده است. پیچ های خشکه در گرید های مختلفی ساخته می شوند که میزان کربن موجود در هر یک از آن ها متفاوت است.
پیچ های خشکه را در گرید های 8.8 و 10.9 و 12.9 تولید می کنند مه هر یک از آن ها کاربرد های خاص و ویژه ای در صنایع مختلف دارند. در بین پیچ های خشکه گرید 8.8 آن پر مصرف ترین و همچنین پرکاربرد ترین نوع پیچ های خشکه می باشد و نسبت به دو نوع دیگر آن دارای قیمت پایین تری هم هستند.
پیچ های خشکه گرید 10.9 و 12.9 از نوع 8.8 آن کم مصرف تر بوده ولی دارای مقاومت و سختی بالایی هستند و قیمت بالاتری نیز دارند.
پیچ های خشکه در دنده های مختلفی از قبیل دنده میلیمتر و دنده درشت و دنده ریز تولید می شوند که هر کدام از آن ها کاربرد های خاص و ویژه ای دارند ولی از نوع دنده میلیمتر آن بیشتر استفاده می شود.
پیچ های خشکه در مدل نیم دنده و تمام دنده تولید شده که نوع نیم دنده ی آن بر عکس پیچ های آهنی بیشتر استفاده می شود و کاربرد های بیشتری نیز دارند.
گروه صنعتی پیچ و مهره نجفی_شماره تماس:02155369865_09372118512

شش گوش مهره دار

شش گوش مهره دار

اطلاعات پیچ

پیچ چیست؟در این جا می خواهیم اطلاعاتی را راجع انواع پیچ ها در اختیار قرار دهیم. عموما پیچ ها استوانه هایی مارپیچ هستند که در سر آن ها گل هایی وجود دارد که توسط این گل پیچ ها باز و بسته می شوند.همه ی پیچ ها یک وظیفه ی مشخص و معین دارند و کار اصلی آن ها نیز این می باشد که قطعه ی مورد نظر را در جای مخصوص خود که تعبیه شده است سفت کرده و از شل شدن و لغزش قطعه جلوگیری کنند.
پیچ ها قطعه هایی هستند که به اتصالات موقت معروف هستند یعنی پیچ ها را می توان پس از بستن دوباره باز کرد و حتی در جای دیگری هم استفاده کرد.
پیچ ها انواع و اقسام مختلفی دارند که هر کدام از آن ها کاربرد های خاص و ویژه ای دارند که پیچ های دیگر شاید آن ویژگی را نداشته باشند,پس هر پیچی برای خود خاص است و در هر جایی نمی توان از هر پیچی استفاده کرد.
معروف ترین نوع پیچ ها ,پیچ های شش گوش یا همان پیچ های آچاری می باشند که این نوع پیچ ها در جنس های آهنی و خشکه و استیل تولید می شوند و نوع آهنی آن از بقیه پر مصرف تر و پرکاربرد تر می باشد.
نوع دیگری از پیچ ها پیچ های خودکار و پیچ های استوانه ای می باشند که در مصارف کوچک تر مثل مصارف چوبی و کلید و پریز سازی و …. از آن ها استفاده می شود ,البته پیچ های خودکار به دو نوع پیچ های خودکار معمولی و پیچ های خودکار سرمته ای تقسیم می شوند که امروزه از نوع سرمته ای آن بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.
نوع دیگری از پیچ های کاربردی در صنعت پیچ و مهره ها پیچ های آلنی می باشند که در این پیچ ها سر گل ها تو رفتگی دارد و آچار آلن در آن قرار می گیرد و پیچ را باز و بسته می کنند.
نوع دیگری از پیچ ها که در این نوع پیچ ها گل وجود ندارد پیچ های متری هستند که تمام طول پیچ رزوه شده است و بیشتر این پیچ ها را به صورت یک متری تولید می کنند.
گروه صنعتی پیچ و مهره نجفی_شماره تماس:02155369865_09372118512

خرید پیچ و مهره

گروه صنعتی پیچ و مهره نجفی
پیچ و مهره ها چه نوع اتصالاتی هستند و چه کاربرد هایی دارند و همچنین به چه دسته هایی تقسیم می شوند و از همه مهم تر در چه رنج قیمت هایی هستند و چگونه قیمت گذاری می شوند؟
همان طور که شاید همه می دانند پیچ و مهره ها نوعی از اتصالات هستند که برای اتصال و به هم وصل کردن انواع قطعات به هم به صورت موقتی استفاده می شود,یعنی می توان به راحتی آن ها را از هم جدا کرد و دوباره مورد استفاده قرار داد.
پیچ و مهره ها انواع و اقسام مختلفی دارند که هر کدام از آن ها در جای خود کاربرد های خاصی دارند,پیچ و مهره ها در جنس های مختلف و همچنین در شکل ها و ابعاد مختلف تولید می شود که هر کدام کاربرد هایی دارند.
پیچ و مهره ها در جنس های آهنی و خشکه که خود نوع خشکه در گرید های مختلف تولید می شود و همچنین جنس استیل تولید می شوند که قیمت هر یک از آن ها با یکدیگر فرق می کند زیرا کیفیت و مقدار مقاومت و استحکام آن ها با یکدیگر متفاوت است.
پیچ های آهنی در یک مدل تولید می شود ولی نوع پیچ های خشکه در گرید های 8.8 و 10.9 و 12.9 تولید می شوند که هر کدام ویژگی ها و قابلیت های خاصی دارند و اما پیچ های استیل هم در گرید های 304 و 316 و A2 , A4 تولید و استفاده می شوند.
اما در مورد قیمت پیچ ها می توان گفت که پیچ های آهنی در حدود قیمت 37000 ریال و 42000ریال به صورت گالوانیزه می باشد که البته بسته به نوع مفتول و بالا و پایین شدن قیمت مفتول قیمت این پیچ ها نیز تغییر می کند.
پیچ های خشکه نیز در حدود قیمت 62000 ریال می باشند که نسبت به پیچ های آهنی کیفیت بالاتری دارند.
اما پیچ و مهره های استیل به صورت کیلویی نمی باشند و هر کدام از پیچ ها و یا مهره های آن به صورت دانه ای قیمت گذاری می شوند.
انواع مهره ها نیز در جنس های مختلف هم به صورت دانه ای قیمت گذاری می شوند و خرید و فروش می شوند.
گروه صنعتی پیچ و مهره نجفی _شماره تماس:02155369865_09372118512

پیچ چشمی_قلاب دینام

پیچ چشمی به چه نوع پیچ هایی گفته می شود؟پیچ های چشمی که نام دیگر آن ها قلاب دینام می باشد ,پیچ هایی می باشند گل گل آن ها با گل سایر پیچ ها ی معمولی تفاوت بسیاری دارد,گل پیچ های چشمی همان طور که از اسمشان پیداست مانند یک چشم هستند یعنی به صورت یک دایره که وسط آن خالی می باشد .
در پیچ های چشمی همان طور که از اسمشان پیداست ,گل پیچ ها نقش مهم و اساسی را ایفا می کنند و این گل ها هستند که پیچ های چشمی را باسایر پیچ های معمولی متمایز می کنند.
همان طور که گفتیم نام دیگر پیچ های چشمی ,پیچ های قلابی یا همان قلاب دینام می باشد که بعضی ها این پیچ ها را با این نام می شناسند.
کاربرد اصلی پیچ های چشمی در گل چشمی شکل آن ها می باشد بدین ترتیب که از گل آن ها علاوه بر باز و بسته کردن پیچ ها در امر رد کردن سیم و یا هر وسیله ی دیگری کاربرد دارند و مورد استفاده قرار می گیرند.
پیچ های چشمی از جنس های مختلفی تولید می شوند که هر کدام از این جنس ها دارای استحکام و مقاومت خاص خود هستند,این پیچ ها را از جنس های آهنی و خشکه و استیل تولید می کنند و همچنین در انواع گرید ها تولید می شود.
پیچ های چشمی دارای دین های مختلفی هستند که آن ها را از دیگری متمایز می کند مانند دین های 444 و … .
پیچ های چشمی را علاوه بر دنده میلیمتر معمولی در دنده های ریز و درشت هم تولید می کنند که نسبتا مصرف کمتری دارند.
پیچ های چشمی را علاوه بر گل دایره ای شکل ,به صورت نیم دایره هم تولید می کنند که در اصطلاح به آن ها چشمی open eye می گویند و به نوع بسته ی آن close eye می گویند.
گروه صنعتی پیچ و مهره نجفی_شماره تماس:02155369865_09372118512

پیچ و مهره های HV

پیچ و مهره های HV چه نوع پیچ و مهره هایی هستند؟پیچ و مهره های HV پیچ و مهره هایی هستند همانند سایر پیچ و مهره های معمولی , یعنی دارای یک گل شش گوش و همچنین یک رزوه می باشند و مهره های آن ها نیز به صورت یک شش ضلعی می باشد که داخل آن ها رزوه شده است.
آنچه که پیچ و مهره های HV را باسایر پیچ و مهره ها متمایز می کند نوع جنس آن ها و ساختار و شکل گل آن ها می باشد که به پیچ و مهره های معمولی متفاوت است و بدین گونه می باشد که این پیچ و مهره ها دارای گلی بزرگتر و همچنین جنس و کیفیت بالاتری هستند.
پیچ و مهره های HV از جنس خشکه ی فولادی و در گرید 10.9 تولید می شوند و فقط در همین جنس و در همین گرید در بازار می جود می باشد.
پیچ های HV به صورت نیم دنده تولید می شوند و نوع تمام دنده ی این پیچ ها موجود نمی باشد و فقط به صورت نیم دنده تولید و استفاده می شوند. همچنین قابل ذکر است که نوع دنده های پیچ و مهره های HV فقط به صورت دنده ی میلیمتر معمولی می باشد و در دنده های درشت و دنده ریز تولید و استفاده نمی شود.
مهره های HV مهره هایی با دور گلی بزرگتر و گوشتدار تر می باشند که در بعضی از صنایع این مهره ها را به نام مهره های 2H می شناسند.
پیچ و مهره های HV را به نام پیچ و مهره های ساختمان سازی هم معروف هستند,زیرا این پیچ و مهره ها در اکثر صنایع ساختمان سازی و پل سازی و ساخت انواع دکل های حفاری استفاده می شود.
پیچ و مهره های HV را برای این که در معرض آب و یا رطوبت قرار دارند به صورت گالوانیزه ی داکرومات مورد استفاده قرار می دهند.
گروه صنعتی پیچ و مهره نجفی_شماره تماس:02155369865_09372118512

پیچ خودکار سرمته ای

پیچ خودکار چیست؟ پیچ های خودکار ,پیچ هایی هستند که عموما در بازار و همچنین در بین عموم مردم به این نام معروف هستند.
پیچ های خودکار پیچ هایی هستند که فاصله ی دنده های آن ها نسبت به پیچ های آهنی معمولی و همچنین پیچ های استوانه ای بیشتر است که این امر باعث می شود تا این پیچ ها راحت تر بسته شوند و به راحتی در جای مورد نظر بسته شوند.
پیچ های خودکار به دو صورت نوک معمولی که همان پیچ های نوک تیز می باشد و همچنین به صورت نوک مته ای تولید می شوند که هر کدام از آن ها در جای خود کاربرد های خاص و فراوانی دارند.
عموما پیچ هایی خودکار پیچ هایی هستند که در هر جایی مورد استفاده قرار می گیرند و از این رو یکی از پر مصرف ترین و پر کاربرد ترین نوع از انواع پیچ و مهره ها می باشند که در سایز و ابعاد مختلفی تولید می شوند.
پیچ های خودکار نوک معمولی یا همان نوک تیز پیچ هایی هستند که برای استفاده از آن ها باید از رولپلاک هم استفاده شود ,استفاده از رولپلاک باعث می شود تا این پیچ ها به راحتی در جای مورد نظر بسته شوند.اما بعضی از پیچ های خودکار معمولی هم هستند که بون استفاده از رولپلاک در جای خود بسته می شوند مانند پیچ های mdf که نوعی پیچ خودکار محسوب می شوند.
اما پیچ های خودکار سرمته ای نوع دیگری از پیچ های خودکار می باشد که نسبت به پیچ های خودکار معمولی پیچ های جدید تری هستند,نوک این پیچ ها همانند پیچ های شیروانی می باشد و به صورت مته ای می باشند و کاربر اصلی این پیچ ها این است که بدون استفاده از دریل و حتی رولپلاک در جای مخصوص خود بسته می شوند.
پیچ های خودکار عموما به صورت گل دو سو و چهار سو و همچنین دوسوچهار سو می باشند که کدام کاربرد های متنوعی در صنایع مختلف دارند.
پیچ های خودکار در اکثر صنایع از قبیل صنایع خودروسازی و مبل سازی و ….. استفاده می شود.
گروه صنعتی پیچ و مهره نجفی_شماره تماس:02155369865_09372118512

پیچ خشکه نجفی

پیچ خشکه چیست؟ پیچ های خشکه پیچ هایی هستند همانند پیچ های معمولی آهنی یعنی دارای یک سر شش گوش و یک استوانه ی مارپیچ دنده شده می باشند,چیزی که پیچ های خشکه را با پیچ های آهنی متمایز می کند در نوع جنس آن ها می باشد ,پیچ های خشکه از جنس مفتول فولادی تولید می شوند که از نوع آهنی آن بسیار مقاوم تر و مستحکم تر می باشد.
پیچ های خشکه فولادی را از جنس مفتول mo40 وck45 تولید می کنند که این دو نوع مفتول از نوع فولادی می باشند و برای تولید پیچ های خشکه از آن ها استفاده می شود.
مراحل تولید پیچ های خشکه تقریبا همانند پیچ های آهنی می باشد ,یعنی ابتدا مفتول مورد نظر را کشش کرده و در سایز مورد نظر قرار می دهیم و سپس در دستگاه های مخصوص قالب گیری شده  و پیچ در سایز و طول قد مورد نظر تولید می شود و در انتها پیچ را با دستگاه های دنده زنی دنده کاری می کنند. و درر روی گل پیچ گرید مخصوص پیچ را حک می کنند.
پیچ های خشکه در سه گرید 8.8 و 10.9 و 12.9 تولید می شوند که هر کدام از آن ها کاربرد های خاص و مختلفی در صنایع مختلف دارند. پیچ خشکه ی گرید 8.8 پر کاربرد ترین و پر مصرف ترین نوع پیچ های خشکه می باشد و نسبت به دو نوع دیگر پیچ های خشکه دارای کربن کمتر ودر نتیجه دارای مقاومت کمتری هم هستند و قابل ذکر است که این پیچ ها دارای قیمت مناسب تری نسبت به دو نوع دیگر هستند.
اما نوع دوم پیچ های خشکه که گرید آن ها 10.9 می باشد دارای کربن بیشتری هستند و مقاوت بالاتری هم دارند و در مصارفی خاص مورد استفاده قرار می گیرند.
نوع سوم پیچ های خشکه در گرید 12.9 می باشند که نسبت به دو نوع قبلی آن پر کربن تر و مقاوم تر هستند و دارای قیمت بالاتری نیز می باشند و در جاهای حساس که وزن زیادی روی پیچ است استفاده می شوند.
گروه صنعتی پیچ و مهره نجفی_شماره تماس:02155369865_09372118512