واشر فنری

واشر فنری چیست؟ واشر فنری یک حلقه ی مار پیچ فلزی به شکل فنر مانند است که یک دور به دور خودش پیچیده شده است,و حد فاصل میان پیچ و مهره یا پیچ و قطعه ی مورد نظر قرار می گیرد.

امروزه در ایران واشر فنری را به دو شکل آهنی و خشکه تولید می کنند.

کار اصلی واشر فنری این است که بار بین پیچ و مهره را حفظ می کند.

واشر فنری را به زیر پیچ میبندند تا تا مانع شل شدن پیچ در اثر ضربه  و لرزش شود.  عمده مصرف واشر فنری در ایران به شکل خشکه میباشد و در مصارف خاص که فشار زیادی روی قطعه نیست می توان از جنس آهنی آن نیز استفاده کرد.

پیچ استنلس استیل

استنلس استیل چیست؟پیچ های استنلس استیل پیچ هایی هستند که میزان کربن استیل بالایی دارند و همان پیچ های استیل هستند, پیچ و مهره های استنلس استیل دارای کاربرد های فراوانی هستند که در انواع و اقسام مختلفی تولید می شوند.
پیچ و مهره های استنلس استیل در گرید های مختلفی از قبیل استیل 304 و 316 و همچنین استیل A2 وA4 تولید می شوند که هر کدام کاربرد های خاص و فراوانی در صنعت دارند.
پیچ و مهره های استنلس استیل در انواع پیچ های شش گوش آچاری نیم دنده و همچنین تمام دنده و انواع مهره های شش گوش و مهره های چهار گوش و همچنین مهره های واشردار و مهره های کاسه نمدی و انواع واشر آلات فنری و تخت و واشر بشقابی و واشر ستاره ای تولید می شود.
علاوه بر اقلام ذکر شده در بالا جنس استنلس استیل در انواع پیچ های متری و همچنین خار های چهار پهلو تولید می شود که نسبت به نوع آهنی آن کم مصرف تر هستند ولی دارای مقاومت و استحکام بالایی هستند و به همین دلیل در کاربرد های خاص و مهم استفاده می شود. به طور کلی می توان گفت هر یک از محصولات پیچ و مهره ای که در نوع آهنی و خشکه تولید می شود در نوع استنلس استیل آن هم وجود دارد و در صنایع مختلفی استفاده می شود.
پیچ و مهره های استنلس استیل به دلیل ویژگی های خاصی که دارند در صنایعی استفاده می شوند که در معرض آب و یا رطوبت باشند,و این پیچ ها از پوسیدگی و زنگ زدگی پیچ و مهره ها در هر شرایطی جلوگیری می کند.
گروه صنعتی پیچ و مهره نجفی_شماره تماس:02155369865_09372118512

پیچ و مهره سد سازی

یکی از مصارف متعددی که پیچ و مهره در صنایع مختلف دارد در صنعت سد سازی می باشد که در این صنعت از انواع پیچ و مهره ها استفاده می شود. عموما در ساخت هر سازه ی فلزی و بتنی ,پیچ و مهره ها نقش بی بدیلی دارند و عمدتا از آن استفاده می شود.
صنعت سد سازی که یکی از مهم ترین صنایع می باشد و ساخت آن بسیار پیچیده و مهم است و باید تمام محاسبات ریاضی و منطقی و اصولی روی آن انجام گیرد تا درصد خطا به صفر برسد ,زیرا اگر در جایی از سد مشکلی به وجود آید ممکن است باعث یک فاجعه شود,به همین دلیل صنعت سد سازی یک صنعت حساس و مهم می باشد و تمام قطعاتی که در آن بکار می رود باید از مرغوب ترین و با کیفیت ترین محصولات باشد.
در صنعت سد سازی از پیچ و مهره های خشکه گرید 10.9 و همچنین خشکه Hv که همان پیچ و مهره های گل بزرگ هستند استفاده می شود و علاوه بر آن ها از پیچ و مهره های استیل هم استفاده می شود.
علاوه بر این پیچ و مهره های ذکر شده از انواع پیچ و مهره ها در این صنعت استفاده می شود.
اما یکی دیگر از انواع پیچ و مهره هایی که در صنعت سد سازی استفاده می شود پیچ های رولبولت یا انکر بولت می باشد که در انواع بتن ها فرو می روند و قطعه های مورد نظر در آن بسته شده و یا جوش داده می شوند و نوع پیچ های دیگری که در این صنعت استفاده پیچ های استاد بولت می باشد.
این پیچ و مهره ها به دلیل این که در معرض آب هستند به صورت گالوانیزه سرد و گرم و داکرومات استفاده می شوند.
گروه صنعتی پیچ و مهره نجفی_شماره تماس:02155369865_09372118512

پیچ و مهره آهنی

عموما پیچ و مهره از پر کاربرد ترین و پر مصرف ترین نوع اقلام صنعتی می باشند که از صنایع کوچک گرفته و تا صنایع بزرگ کاربرد دارند.
پیچ و مهره ها در انواع و اقسام مختلفی و در جنس های مختلفی تولید می شوند که معروف ترین و پرکاربرد ترین نوع آن پیچ و مهره آهنی می باشد که در اکثر صنایع مورد استفاده قرار می گیرد.
پیچ آهنی
پیچ های آهنی در گرید 5.6 و 5.8 تولید می شوند که نوع دوم آن کاربرد های بیشتری دارد. پیچ های آهنی به دو شکل کارخانه ای و پرس تولید می شود که امروزه نوع پرسی آن تقریبا منسوخ شده است و به غیر از استفاده در مصارف خاص دیگر مصرفی ندارند بیشتر از نوع کارخانه ای این پیچ ها استفاده می شود که ظاهر زیباتر و شکیل تری هم دارند.
پیچ های آهنی به پیچ های شش گوش هم معروف هستند و بعضی ها این پیچ ها را با این نام می شناسند.
پیچ های آهنی را معمولا به صورت نیم دنده تولید نمی کنند و اکثر آن ها را به صورت تمام دنده تولید می کنند و همچنین بیشترین مصرف آن از نوع دنده میلیمتر می باشد.پیچ های آهنی را به صورت خود رنگ و گالوانیزه سرد و گرم و داکرومات استفاده می کنند.
مهره آهنی
مهره های آهنی,مهره هایی هستند که از جنس آهن تولید می شوند و معمولا به صورت شش گوش تولید می شوند و همچنین در وسط مهره ها سوراخ هایی وجود دارد که در دنده های مختلف می شود و به صورت خود رنگ و گالوانیزه سرد و گرم و داکرومات استفاده می شود.
گروه صنعتی پیچ و مهره نجفی_شماره تماس:02155369865_09372118512

پیچ متری استیل

پیچ های متری پیچ هایی هستند که فاقد گل می باشند و به صورت تمام رزوه و تمام دنده می باشند و تولید این پیچ ها به صورت یک متری می باشد اما در مواردی هم که طبق سفارش مشتری باشد در سایز های دو متری و سه متری هم تولید می شود .
پیچ های متری استیل در دو نوع استیل 304 و 316 تولید می شوند و غیر از این ها در مدل های آهنی و خشکه هم تولید می شود که مدل آهنی پیچ های متری پر کاربرد ترین و پر مصرف ترین نوع پیچ های متری می باشد.
پیچ های متری به صورت دنده میلیمتر و دنده کبریتی و دنده ذوزنقه ای تولید می شود که هر کدام کاربرد های خاص و فراوانی دارند ولی در نوع پیچ های متری استیل معمولا از دنده های میلیمتر استفاده می شود و این نوع دنده تولید می شود.
نام دیگر پیچ های متری,پیچ های میل ترانس می باشد که در بعضی از صنایع این پیچ ها را به این نام می شناسند.
نحوه ی تولید پیچ های متری استیل با نوع آهنی و خشکه ی آن تفاوت چندانی ندارد و بدین گونه می باشد که ابتدا مفتول میلگرد استیل را کشش کرده و در سایز های مورد نظر به وجود می آورند و سپس در دستگاه های دنده کاری شده و در آخر برش خورده  و مورد استفاده مشتری قرار می گیرد.
پیچ های متری استیل را علاوه بر یک و دو و سه متری به صورت خرد هم استفاده می کنند و برش داده و استفاده می کنند.
پیچ های متری استیل را در صنایع مختلفی از قبیل ساختمان سازی و نفت و گاز و … استفاده می کنند.
گروه صنعتی پیچ و مهره نجفی_شماره تماس:02155369865_09372118512

پیچ رولبولت

رولبولت چیست؟پیچ های رولبولت قطعه های فلزی و یا گاهی پلاستیکی هستند که از بر هم سوار شدن و یا مونتاژ شدن یک پیچ سر پخ که گل ندارد به همراه یک بوش که به اندازه ی طول رزوه ی پیچ رولبولت می باشد و یک مهره و یک واشر فنری و یک واشر تخت تشکیل شده است.
رولبولت ها معمولا مراحل ساخت و تولید زیاد پیچیده ای ندارند و فقط قسمت پیچ و قسمت بوش آن که تولید آسانی هم دارند,تولید می شوند و مهره و دو واشر آن از قبل آماده شده است و نیازی به تولید مخصوص برای این پیچ ندارد و این قطعات روی یکدیگر سوار و مونتاژ شده و مورد استفاده قرار می گیرند.
وظیفه و کار اصلی پیچ های رولبولت این است که در صفحات فلزی مختلف و همچنین در سازه های بتنی و ساختمانی مختلف و در انواع تاسیسات نصب می شوند و امکان اتصال و جوشکاری را برای سایر قطعه ها روی رولبولت فراهم می آورند.
رولبولت ها پس از این که در بتن و یا قطعه ی فلزی مورد نظر فرو می روند توسط مهره محکم و سفت می شوند و در جای خود باقی می مانند.
از رولبولت ها و انکر بولت ها در صنعت ساختمان سازی و انواع تاسیسات استفاده می شود.
رولبولت ها را معمولا از جنس های آهنی و خشکه فولادی و یا پلاستیکی و شیمیایی تولید می کنند که بیشترین مصرف آن از نوع آهنی می باشد و سپس از تولید توسط پوشش های گالوانیزه سرد و گرم و داکرومات تهیه می شوند.
در استفاده از رولبولت ها به عواملی همچون میزان رطوبت هوا و مواد نفتی موجود باید توجه کرد.
گروه صنعتی پیچ و مهره نجفی _شماره تماس:02155369865_09372118512

پیچ و مهره های استیل

استیل چیست؟استیل یکی از انواع فلزات است که آلیاژ آن ها با آهن و فولاد تفاوت های بسیاری دارد,خود استیل هم در گرید ها و نوع های مختلفی وجود دارد که هر کدام بسته به نوع کاربرد آن ها مورد استفاده قرار می گیرد.
اما پیچ و مهره های استیل مانند سایر پیچ و مهره ها می باشد و در انواع و اقسام پیچ ها و مهره ها و انواع واشر آلات تولید می شوند با این تفاوت که از جنس آلیاژی استیل می باشد که از نوع آهنی و خشکه آن هم دارای مقاومت و استحکام بالاتری هستند و هم دارای شکل ظاهری زیباتری هستند.
محصولات استیل علاوه بر پیچ و مهره و واشر آلات به صورت انواع پیچ های متری در دنده های مختلف و همچنین پیچ های شیروانی و پیچ های خودکار و استوانه ای تولید می شود, به طور کلی می توان گفت که هر نوع محصولات پیچ و مهره ای که در بازار به صورت آهنی و خشکه وجود دارد نوع استیل آن هم وجود دارد.
پیچ و مهره های استیل در گرید های مختلفی ازقبیل گرید 304 و 316 و همچنین در نوع استیل A2 و A4 تولید می شوند که هر کدام کاربرد های خاص و متفاوتی دارند.
اما کاربرد اصلی پیچ و مهره های استیل یکی مقاومت و استحکام  و بالای آن می باشد که از نوع پیچ و مهره های خشکه هم بالاتر است و نوع دوم کاربرد پیچ و مهره های استیل که مهم ترین کاربرد آن هم می باشد زنگ نزدن و همچنین پوسیده نشدن در برابر آب و رطوبت است.
از این پیچ و مهره ها در جاهای حساس و در معرض رطوبت بیشتر استفاده می شود.
گروه صنعتی پیچ و مهره نجفی _شماره تماس:02155369865_09372118512

پیچ استاد بولت

پیچ استاد بولت چیست؟پیچ های استاد بولت پیچ هایی هستند مشابه پیچ های متری که تقریبا نحوه تولیدشان هم مانند پیچ های متری می باشد ولی از لحاظ طولی کوتاه تر از آن ها بوده و دارای جنس و مقاومت و استحکام بیشتری هستند.
پیچ های استاد بولت از جنس خشکه و در گرید 8.8 و10.9 و12.9 و همچنین از جنس استیل ساخته می شوند که هر کدام کاربرد های خاصی در صنایع مختلف دارند.
پیچ های استاد بولت عموما همراه با دو مهره می باشند که در دو سر آن ها بسته می شود و در بازار هم همراه با این دو مهره به فروش می رسد,چون این مهره ها با سایر مهره ها فرق دارند و دارای مقاومت بالایی هستند و دارای ارتفاع بلند تر و همچنین گوشت دار تر هستند که وظیفه ی آن ها سفت کردن و چفت کردن پیچ استاد بولت در جای مد نظر می باشد. اصطلاحا به این مهره ها که به دو سر پیچ استاد بولت بسته می شوند مهره 2H می گویند.
پیچ های استاد بولت در دنده های مختلفی از قبیل دنده های میلیمتر و دنده درشت و دنده اینچی تولید می شود که معمولا نوع دنده اینچی آن بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.
پیچ های استاد بولت بیشتر در مصارفی همچون نفت و گاز و پتروشیمی و ساخت انواع دکل های حفاری و مجموعه های وسیع پتروشیمی و ساخت سازه های بزرگ فلزی مورد استفاده قرار می گیرد و به دلیل اینکه در بیشتر مصارف در معرض آب می باشند اکثر این پیچ ها را به صورت گالوانیزه گرم و داکرومات مورد استفاده قرار می دهند تا از زنگ زدن آن ها در اثر رطوبت جلوگیری شود.
گروه صنعتی پیچ و مهره نجفی_شماره تماس:02155369865_09372118512

پیچ خودرویی

پیچ خودرویی چیست؟پیچ های خودرویی همان طور که از اسمشان پیداست,پیچ هایی هستند که در صنعت خودرو سازی و یا تعمیرات خودرو مورد استفاده قرار می گیرند.
عموما پیچ های خودرویی به دلیل این که هم در جای حساسی بسته می شوند و هم جلوی چشم هستند باید هم دارای کیفیت بالا و هم دارای شکل ظاهری زیبایی باشند,چون خودرو وسیله ی حساسی است و با جان مردم سر و کار دارد از بهترین پیچ ها در این وسیله استفاده می شود.
پیچ های خودرویی عموما از جنس خشکه و گرید 8.8 و10.9 و12.9 و در بعضی اوقات از جنس استیل 304 و 316 تولید می شوند.
پیچ های خودرویی انواع و اقسام مختلفی دارند از قبیل پیچ های شش گوش معمولی و پیچ های شش گوش واشردار که برای که برای در جاهای مختلف خودرو و یا وسایل دیگر استفاده می شود و به دلیل واشر سر خودی که دارد دیگر از واشر دیگری در آن استفاده نمی شود. نوع دیگری از پیچ های خودرویی ,پیچ های کرپی خودرویی هستند که در عموم خودرو ها از آن استفاده می شود و سایز های آن در خودرو با هم متفاوت است.
اما نوع دیگری از پیچ های خودرویی پیچ های دوسره می باشد که خود آن ها هم به چند قسمت تقسیم می شوند. هر کدام از این پیچ های خودرویی در کاربرد های متفاوتی در صنعت خودروسازی و سایر صنایع استفاده می شود.
عموما پیچ های خودرویی به دلیل اصطهلاک و کاربری زیادی که دارند آن ها را به صورت گالوانیزه گرم و داکرومات و همچنین گالوانیزه زرد استفاده می کنند تا از زنگ زدگی و پوسیدگی جلوگیری کنند.
گروه صنعتی پیچ و مهره نجفی_شماره تماس:02155369865_09372118512

آلن سرتخت

آلن سرتخت چیست؟پیچ های آلن سرتخت مانند سایر پیچ های آلن می باشد,یعنی دارای یک استوانه ی رزوه شده و یک گل که داخل گل آن ها یک تو رفتگی است که آچار در آن قرار می گیرد و باز و بسته می شود,اما تفاوت اصلی این پیچ ها گل تخت یا سرخزینه ای آن ها می باشد که گل آن به صورت صاف یا تخت می باشد و هنگامی که در جایی بسته می شود سطح مقطع صاف می ماند و بیرون زدگی ندارد.
پیچ های آلن سرتخت از جنس خشکه 8.8 و 10.9 و 12.9 و استیل 304و316 تولید می شوند که هر کدام کاربرد های خاصی دارند.
پیچ های آلن سرتخت به دو مدل چینی و تایوانی در بازار وجود دارد اما اخیرا توسط کشور خودمان هم تولید می شود که از لحاظ جنس و شکل ظاهری چیزی از مشابه خارجی ندارند.
پیچ های آلن سرتخت به صورت تمام دنده و نیم دنده تولید
می شوند که نوع تمام دنده ی آن بیشتر مصرف می شود و نوع نیم دنده ی آن در مصارف خاصی استفاده می شود.
هم چنین پیچ های آلن سرتخت در جا ها و مکان هایی که در معرض آب و پوسیدگی و زنگ زدن قرار دارند به صورت خود رنگ استفاده نمی شوند و آن ها را به صورت گالوانیزه سرد و گرم و داکرومات استفاده می کنند,پیچ های آلن سرتخت در جاهایی مثل خودروسازی و همچنین در و پنجره سازی و ساخت انواع قطعات که نیاز است پیچ از سطح کار بیرون نیاید مورد استفاده قرار می گیرند.
پیچ های آلن سرتخت امروزه نسبت به گذشته کاربرد های بیشتری پیدا کرده است.
گروه صنعتی پیچ و مهره نجفی_شماره تماس:02155369865_09372118512